Papua Zachodnia: Ostatnie pokolenie

Przepraszamy za tak długą przerwę, ale jak wiecie w czerwcu zanurzyliśmy się w dżunglę papuaską, gdzie odwiedziliśmy plemiona Dani, Korowajów i Asmatów.  Od teraz postaramy się regularnie wstawiać posty z naszej całej wyprawy, nie tylko na Papuę ale także z Wietnamu i pozostałej części Indonezji.  Jednak regularność tych wpisów w dużej mierze zależy od dostępu do internetu, a z tym bywa tu różnie.

Papua Zachodnia jest najbardziej odległą wyspą Indonezji. Zamieszkiwana jest w większości przez rdzenne ludy, byłych ludożerców i łowców głów, ale nie tylko. Inne plemiona np jak Dani w Dolinie Baliem prowadziły i prowadzą łowiecko -rolniczy tryb życia.

Niestety, w większości dotarła już tutaj cywilizacja i powoli zmienia się ich sposób życia, jednak w miejscach bardziej odległych, trudno dostępnych, ludy te żyją jeszcze według swoich zasad i wierzeń. Z pewnością jednak są to już ostatnie pokolenia, gdyż młodzi skłaniają się ku cywilizacji człowieka z Zachodu, która oferuje prostsze życie, jednak nie zawsze łatwe.

Na zdjęciu widać wojowników z plemienia Dani, oraz zwykłego, starszego mieszkańca wioski. Ubrany jest w kotekę, typowy strój męski Dani. W ten sposób żyje i ubiera się jeszcze to plemię zamieszkujące Dolinę Baliem w odległości od 5 do 14 km od Wameny.DSC_0057

Jedna uwaga do wpisu “Papua Zachodnia: Ostatnie pokolenie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s