Dos Gringos: dwoje białych na tropie wszelkiej przygody.

Jesteśmy parą podróżników, autorami książek, którzy zafascynowani są naturą,  ginącymi kulturami i najdzikszymi zakątkami Ziemi. Podróżujemy, by zrozumieć świat i podzielić się tym zrozumieniem z Wami.

Jak już wiecie, staramy się podróżować ‚off road’ co daje nam niezliczone możliwości  poznania rożnych kultur, ciekawych ludzi, wspaniałych miejsc i bogactwa natury. Świat jest przepiękny, zróżnicowany. Ziemia jest dla nas tak różnorodna i tak intrygująca, że nie sposób siedzieć w domu i poznawać ją poprzez telewizor czy komputer.

Wróciliśmy ostatnio z Wietnamu i Indonezji, gdzie odwiedziliśmy  lokalne plemiona, zamieszkujące tamtejsze tereny. Zagłębiliśmy  się w otchłań dżungli papuaskiej i odwiedziliśmy Asmatów, Korowajów i Dani. Ludzie ci żyją jeszcze nadal w ‚epoce kamienia łupanego’. Zagłębiliśmy się również  w bogactwo kultur innych ludów zamieszkujących te 18 000 wysp. Oczywiście nie wszystkie, bo w przeciągu 4 miesięcy nie sposób dotrzeć w każde miejsce. Wybraliśmy te najciekawsze i będziemy się z Wami dzielić informacjami jakie zdobyliśmy i doświadczeniami jakie nabyliśmy oraz przeżyciami, nie raz trudnymi.

Zapraszamy również na liczne festiwale i prezentacje, gdzie opowiadamy o naszych przygodach. 

W miesięczniku Poznaj Świat ukazują się artykuły naszego autorstwa z podróży tych dalszych i bliższych, a na Wirtualnej Polsce relacje z naszej ostatniej podróży po Indonezji.